Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje niedochodowe organizują niezwykle sensowne projekty i rekrutują do nich zmotywowanych działaczy, to doskwiera im brak eksperckiego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na szkolenia najczęściej nie mają środków.

Doradcy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe kursy z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą przesłać wniosek o szkolenie kontaktując się pod e-mailem wolontariusz@o2.pl. 

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci winni znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

kierowanie zespołem działaczy społecznych – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można zawsze. Jednak szkoleniowcy nie obiecują wsparcia rozwojowego wszystkim chętnym. Decyduje ilość dostępnych w danym kwartale miejsc a także jakość aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących instytucjach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: